Poznaj bliżej pełen skład ORLEN GA ŻELAZNY.

Twórca i lider Orlen Grupy Akrobacyjnej “Żelazny”.

Absolwent Liceum Lotniczego w Zielonej Górze, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Akademii Obrony Narodowej. Pułkownik dyplomowany rezerwy, inżynier pilot; służył w 11 pułku lotnictwa myśliwskiego we Wrocławiu i Mierzęcicach (Katowice) oraz w 3 pułku lotnictwa myśliwskiego w Poznaniu, potem był dowódcą 3 elt i 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny.

Pilot pokazowy i instruktor na samolotach naddźwiękowych z wieloletnim stażem. Oblatywacz na samolotach Mig-21 oraz TS-11 Iskra. Cywilny pilot zawodowy, wielokrotny Mistrz Polski w Akrobacji Samolotowej, dwukrotny medalista Mistrzostw Europy. Sędzia i kierownik sportowy na zawodach akrobacyjnych. Senior egzaminator Państwowej Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej. Szybownik (posiadacz Złotej Odznaki Szybowcowej z trzema diamentami), żeglarz, strzelec sportowy, narciarz, ogrodnik i myśliwy, wieloletni działacz sportowy. Zasłużony Pilot Wojskowy, odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi. Prezes Polish Aerobatic Club, prezes Ground Safety i v-ce prezes Żelazny Aerobatic

Pilot i instruktor szybowcowy, pilot samolotowy.

Od 2006 roku związany z Aeroklubem Poznańskim poprzez Klasę Lotniczą utworzoną w XIV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z Grupą Akrobacyjną Żelazny związany od 2009 roku. Od 2010 roku członek Młodzieżowego Ośrodka Szkolenia Akrobacji Lotniczej w Poznaniu. Członek Polish Aerobatic Club. W 2014 r. powołany do Kadry Narodowej w Akrobacji Lotniczej, zawodnik startujący i reprezentujący rodzimy Aeroklub na wielu mistrzostwach w akrobacji samolotowej w kategorii ADVANCED.

Osiągnięcia: tytuł Drużynowego II Wicemistrza Polski w 2013 i 2016 roku. Kilkuletni okres szkolenia oraz treningi zaowocowały wspólnymi występami na pokazach lotniczych w 2017 roku.

Dyrektor Aeroklubu Poznańskiego, im. Wandy Modlibowskiej. Instruktor samolotowy i szybowcowy. Pilot samolotowy, szybowcowy, balonowy i śmigłowcowy. Egzaminator Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej.

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Szkolenie lotnicze rozpoczął w 1997 roku. Członek Grupy Akrobacyjnej Żelazny od 2005 roku. Wielokrotny zawodnik w Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced. Podczas Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced w 2011 r. zdobył 7 miejsce. W Pucharze Polski w Zielonej Górze był 5. W kolejnych zawodach uczestniczył jako sędzia i trener.

Pomysłodawca i twórca klas lotniczych oraz Młodzieżowego Ośrodka Szkolenia Akrobacji Lotniczej. Od roku 2012 team manager drużyny pilotów w akrobacji szybowcowej. Inicjator spotkań z grupą szybowników z Aeroklubu Narromine w Australii. Współtwórca i współorganizator wielu przedsięwzięć związanych z rozwojem akrobacji lotniczej i poprawą bezpieczeństwa na pokazach oraz zawodach akrobacyjnych w Polsce. Wiceprzewodniczący stowarzyszenia Polish Aerobatic Club.

Pilot samolotowy z licencją PPL (A). Wojskowy Instruktor Spadochronowy klasy Mistrzowskiej oraz Instruktor i egzaminator spadochronowy Urzędu Lotnictw Cywilnego w zakresie SL, AFF, Tandem.

Wykonał ponad 3400 skoków spadochronowych w zakresie wysokości 300 – 8600 metrów. Uczestnik Rekordu Polski w swobodnie spadającej formacji 70 i 100 osobowej oraz 30 osobowej formacji sekwencyjnej. Uczestnik międzynarodowego Rekordu swobodnie spadającej formacji 103 i 113 osobowej, medalista zawodów spadochronowych krajowych i zagranicznych CISM w celności lądowania i akrobacji zespołowej. Trener i sędzia spadochronowy. Absolwent WSOWZmech. – Wrocław oraz AWF – Wrocław. Szlak służby: Instruktor w Zakładzie Spadochroniarstwa w WSO Wrocław, Trener w WOSSpad. w Oleśnicy, współtwórca i Komendant OSSWR w Bydgoszczy, twórca i Komendant Ośrodka Szkolenia Wysokościowo Ratowniczego i Spadochronowego w Krzesinach, Szef Oddziału Służby Wys. – Rat. w Szefostwie Wojsk Lotniczych Dowództwa Sił Powietrznych w Warszawie. Wieloletni Koordynator Sportu Spadochronowego w Wojsku Polskim. Pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Spadochronowej Aeroklubu Polskiego i Trenera Kadry Narodowej. Prezes Wojskowego Klubu Spadochronowego „Skrzydło”; Wiceprezes Aeroklubu Poznańskiego. Właściciel firmy „Żelazny 11” Krzysztof Szopiński z certyfikowanym podmiotem szkoleniowym: Ośrodek Szkolenia Spadochronowego „Szop in Sky”. Motocyklista (R 1), windsurfer, snowboarder, niespełniony gitarzysta choć uwielbia muzykę i życie według hasła „Niebo – mój Świat”.